Avtorji dokumentarne serije raziščejo zgodovino svetovne trgovine s sužnji, vse od 5. do konca 19. stoletja. Pojasnijo njen razvoj in širitev, pa tudi, kako se je lahko zgodilo, da akterji te sramotne trgovine iz evropskega, afriškega, azijskega in ameriškega okolja skoraj 12 stoletij niso podvomili o moralnosti in etičnosti svojega početja. Serija prikaže še, kako se svetovno gospodarstvo preteklosti, temelječe na suženjstvu, odslikava v sodobnem svetu. 4. del: Od 1789 do 1888: Nove meje suženjstva Na začetku 19. stoletja je krutost trgovcev s sužnji začela veljati za nemoralno, kar je povzročilo upad čezatlantske trgovine z ljudmi. Po vstaji sužnjev se je leta 1804 rodila prva črnska republika v zgodovini – Haiti. Lastniki plantaž so začeli na Kubi pridelovati sladkor, v Združenih državah Amerike bombaž, v Braziliji pa kavo. ZDA so postale novo središče sužnjelastniške industrije.
Za prikaz vsebine morate omogočiti vtičnike za družbena omrežja (Twitter, Facebook, Scribble, ...), ki uporabljajo piškotke za sledenje uporabnikov. S pritiskom se strinjate z uporabo piškotkov!
Na spletnih straneh RTV Slovenija uporabljamo piškotke, s pomočjo katerih izboljšujemo Vašo uporabniško izkušnjo in zagotavljamo kakovostne vsebine. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov - podrobnosti. | več o piškotkih