Vranješ, Mačkovšek in Dolenec po zmagi nad Švedsko

Športni prispevki

recording logo

2830

Prvi cilj slovenske rokometne reprezentance na evropskem prvenstvu pod vodstvom novega selektorja Ljubomirja Vranješa bo uvrstitev, ki še zagotavlja olimpijske kvalifikacije. V prvem delu prvenstva bo Slovenija igrala v Göteborgu v skupini s Poljsko, Švedsko in Švico, v nadaljevanje tekmovanja v Malmöju bosta napredovali prvouvrščeni ekipi. V drugem delu se skupina F križa s skupinama D in E, v katerih igrajo renomirani nasprotniki. Med možnimi tekmeci naših v drugem delu izstopajo Francozi, Norvežani, Danci in Rusi. Slovenija je doslej na evropskih prvenstvih osvojila eno medaljo, srebrno, na domačem leta 2004; na zadnjem prvenstvu stare celine, na Hrvaškem, pa je zasedla 8. mesto.