Osrednji gost oddaje bo Jurij Souček, ki bo v soboto dopolnil 85 let, pridružila se nam bo tudi njegova soproga, sopranistka Milena Morača. Jurij Souček je mojster glasu, zato bo Ljubica Podboršek, strokovnjakinja za znakovni jezik, ki jo poznamo tudi zaradi dolgoletnega dela na TV Slovenija, prav tako odličen sogovornik. Elvis Jackson so nastopili kot prvi na Orto festu, z novo skaldbo pa prihajajo tudi v NPU. Časovna kapsula bo govorila o uspešnem sinhroniziranju risank na TVS, Scena o začetku Orto festa, predstavi Tomaža Pandurja v ljubljanski Drami in o odprtju prvega stand-up kluba v Sloveniji. Dopisnica Marta Razboršek je pripravila prispevek o boemski četrti Skadarlija (in igralki Ljiljani Jakšić, ki jo imenujejo dama s Skadarlije, saj že več kot desetletje poje starogradske pesmi in zabava goste) , ki jo v Beogradu pogosto obiskujejo tudi Slovenci. Obiskali smo portugalskega umetnika, ki živi in dela v Ajdovščini. Predstavili bomo tudi računalniški program, ki vsakega lahko spremeni v animiran lik.
Za prikaz vsebine morate omogočiti vtičnike za družbena omrežja (Twitter, Facebook, Scribble, ...), ki uporabljajo piškotke za sledenje uporabnikov. S pritiskom se strinjate z uporabo piškotkov!
Na spletnih straneh RTV Slovenija uporabljamo piškotke, s pomočjo katerih izboljšujemo Vašo uporabniško izkušnjo in zagotavljamo kakovostne vsebine. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov - podrobnosti. | več o piškotkih