1. PEKLI SMO VITOVSKE MARONE Močna burja je pozibavala veje vitovskih maronov, s katerih je listje povečini že odpadlo, ko smo med nagrmadenimi ježicami iskali še zadnje pozabljene plodove. Domačini pravijo, da so ti kostanji – poleg cerkve in trte – posebnost njihovega kraja. Pred desetletjem je drevesa zdesetkal kostanjev rak, kasneje se jih je lotila še osa. V prostorih turističnega društva smo spekli še zadnje letošnje kostanje. 2. ZAŠČITILI SMO BANANOVCE Številni nastavki bananovcev, ki sva jih z Martino Plohl Krevh marca odkrili in porezali, so kasneje zaradi poznopomladanske zmrzali zares pozebli, zato so se letos bolj kot v prejšnjih letih razveselili vsakega novega poganjka. Letošnja poletna vročina bananovcem ni ustrezala, avgusta so bile rastline visoke le dober meter. Bolj sta jim bila naklonjena dež v septembru in toplo oktobrsko sonce. In preden bi bananovcem letos uspelo zacveteti, jih je že treba pripraviti na zimo. 3. SPOZNAVALI SMO GRMOVNICE Grmovnice so lesnate rastline, ki imajo več vej. Te izraščajo že iz korenin. Najpreprosteje jih delimo na listopadne in vedno zelene rastline, lahko pa tudi glede na velikost, užitnost plodov itd. V drevesnici Omorika spoznavamo osnovne značilnosti grmičastih rastlin.
Za prikaz vsebine morate omogočiti vtičnike za družbena omrežja (Twitter, Facebook, Scribble, ...), ki uporabljajo piškotke za sledenje uporabnikov. S pritiskom se strinjate z uporabo piškotkov!
Na spletnih straneh RTV Slovenija uporabljamo piškotke, s pomočjo katerih izboljšujemo Vašo uporabniško izkušnjo in zagotavljamo kakovostne vsebine. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov - podrobnosti. | več o piškotkih