V tokratni oddaji Na lepše bo govora o čebelarskem turizmu, kjer Slovenci v svetovnem merilu orjemo ledino. Gre za okoljsko in družbeno odgovorni turizem s poudarkom na izobraževanju o pomenu čebel, njihovem vplivu na okolje in počutju na človeka. Po Sloveniji imamo posejanih preko 10.000 arhitekturno zanimivih čebeljnakov, ki jih ni moč najti nikjer drugje po svetu in odražajo bogato zgodovino čebelarstva. Ne pozabimo, da imamo Kranjsko sivko, eno izmed treh najkakovostnejših čebel na svetu ter Antona Janšo, prvega čebelarja na cesarskem Dunaju! V sklopu čebelarskega turizma se tako razvijajo vodene ture z obiski čebelarjev, čebelarskih muzejev in pokušine medene gastronomije. Kot novost pa je še posebej izpostavljena zdravilna apiterapija v tipičnem slovenskem čebeljnaku, kjer obiskovalec leži na panjih in se ob medeni masaži sprošča ob zvoku brenčanja čebel in vdihavanju zraka iz čebeljega panja. Pod drobnogled smo tako vzeli različne ponudnike apiturizma vse od Krakovskega gozda, Slovenskih Goric, Bleda in Velikih Lašč. Obiskali smo sveže odprti muzej čebelarstva v Šmarju-Sap, odkrivali čebelarsko učno pot v Žirovnici in na Brdu pri Lukovici ter risali panjske končnice.
Za prikaz vsebine morate omogočiti vtičnike za družbena omrežja (Twitter, Facebook, Scribble, ...), ki uporabljajo piškotke za sledenje uporabnikov. S pritiskom se strinjate z uporabo piškotkov!
Na spletnih straneh RTV Slovenija uporabljamo piškotke, s pomočjo katerih izboljšujemo Vašo uporabniško izkušnjo in zagotavljamo kakovostne vsebine. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov - podrobnosti. | več o piškotkih