Dr. Albin Belar (1864–1939) je bil vsestranski naravoslovec, a zgodovina ga je skoraj pozabila. Njegovi najpomembnejši znanstveni dosežki spadajo na področje seizmologije. V Ljubljani je leta 1897 ustanovil potresno opazovalnico, eno prvih v svetu, izumil je tudi številne seizmološke instrumente. Napisal je tudi predlog kataloga naravnih spomenikov Kranjske, kar je bilo takrat zelo napredno, in se navduševal nad idejo, da bi Dolino triglavskih jezer že leta 1906 zavarovali kot narodni park. Po prvi svetovni vojni ga je oblast prignala na družbeni rob, prisilno so ga upokojili, mu odvzeli stanovanje in zaplenili premoženje z vso opremo. Njegovo delo in življenje sta pred leti v knjigi Albin Belar - Pozabljeni slovenski naravoslovec orisala Renato Vidrih in Jože A. Mihelič. Oddajo je pripravila Barbara Belehar Drnovšek.
Za prikaz vsebine morate omogočiti vtičnike za družbena omrežja (Twitter, Facebook, Scribble, ...), ki uporabljajo piškotke za sledenje uporabnikov. S pritiskom se strinjate z uporabo piškotkov!
Na spletnih straneh RTV Slovenija uporabljamo piškotke, s pomočjo katerih izboljšujemo Vašo uporabniško izkušnjo in zagotavljamo kakovostne vsebine. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov - podrobnosti. | več o piškotkih